ВИДЕО: Девет корисни совети како да употребите алуминиумска фолија

ВИДЕО: Девет корисни совети како да употребите алуминиумска фолија

Во кујна сигурно имате алуминиумска фолија.

Освен за покривање на остатоците од храната, ви пренесуваме девет начини како да ја искористите фолијата.

Ова е креативно, а ќе ви биде од помош, сигурни сме…

Погледнете:

Повеќе вести на Готви.мк

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

ВИДЕО: Како да излупиме лук, јајце, банана и компир за 5 секунди?

ВИДЕО: Турски специјалитет – рецепт за вртена пита со месо и компири

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна