Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

Нема поелегантни патики од оние во бела боја. Но, проблемот со нив е тоа што брзо се валкаат и флекаат. Сепак, постои едноставно решение за овој проблем, кој ни го испраќа читател на Gotvi.mk.

Еве како да направите паста за чистење на бели патики. Потребно ви е:

1 лажица сода бикарбона

1 лажица алкохолен оцет

1 лажица обична вода

Се мешаат убаво сите состојки додека да се направи густа смеса како паста.

Претходно патиките се ставаат во топла вода да се навлажнат. Со стара четка за заби се зема од пастата и се се нанесува по целата површина на патиките. Кај што има поголеми дамки повеќе се трие.

Вака исчеткани со смесата се ставаат во машина за перење на стандардна програма.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

singlepost_text