ВИДЕО: Новак Ѓоковиќ го откри рецептот за неговата омилена лазања

ВИДЕО: Новак Ѓоковиќ го откри рецептот за неговата омилена лазања

Тенисерот број 1 во светот, Новак Ѓоковиќ учествуваше на гала вечера во Њујорк поврзана со актуелниот US Open.

Тој го откри рецептот за неговата омилена лазања со тиквички која се приготвува во ресторанот Eqvita кој во Монако го отворија заедно со неговата сопруга.

Погледнете како тоа изгледаше, а во 31 секунда од видеото можете да ѕирнете во дел од состојките 🙂

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

Повеќе на Gotvi.mk:

Пржена банана

Напиток кој го менува денот: Смути од кафе и банана

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Видео: Како да излупиме лук, јајце и банана

Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот?

Гиро и пиво 6 евра: Ова се новите цени во Грција

singlepost_text