Израдувајте ги своите домашни и направете колач од само 3 состојки! (ВИДЕО)

Израдувајте ги своите домашни и направете колач од само 3 состојки! (ВИДЕО)

Сè што ви треба е чоколадо, лиснато тесто и едно јајце.

Начин на подготовка:

  1. Раширете го лиснатото тесто и на него ставете чоколадо.
  2. Исечкајте го лиснатото тесто на траки како на видеото, и ставајте го преку чоколадото.
  3. Откако ќе го прекриете чоколадото со тесто, намачкајте го со претходно разматено јајце.
  4. Печете 15 минути на 200 степени.

Повеќе десерти на Готви.мк

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Пудинг од ориз

Чоколадна баклава

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Пржена банана

Топ 10 Gotvi.mk рецепти со палачинки

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

Бомбици од пченица

Чоколадни топчиња што се топат во уста

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

Најдобар рецепт за домашен чизкејк

Шлаг од јагоди – вистински пролетен специјалитет

singlepost_text