ВИДЕО: Вистински хаос во Грција – Поплавата однесе жртви, водата носи мотори, автомобили и куќи

ВИДЕО: Вистински хаос во Грција – Поплавата однесе жртви, водата носи мотори, автомобили и куќи

Страшни поплави вчера ја зафатија Грција. Особено е погоден Пелопонез, каде странските агенции засега јавуваат за најмалку 4 жртви и 1 исчезнат.

Водата направила вистински хаос, носејќи автомобили, мотори и куќи, а некои рурални средини останале и отсечени. Еве дел од снимките од невремето во нашата соседна земја:

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text