Што се случува во вашиот организам по само една шолја кафе?!

Што се случува во вашиот организам по само една шолја кафе?!

Шолја кафе е неизбежен дел од утринските ритуали.

Но, дали некогаш сте се запрашале што се случува во вашиот организам по само една испиена шолја кафе?
По само десет минути кофеинот директно влегува во крвта и го подигнува крвниот притисок. А што се случува во наредните шест часа и кога започнуваат проблемите?

Погледнете во ова интересно видео:

Повеќе поврзани вести на Готви.мк

Пржена банана

Напиток кој го менува денот: Смути од кафе и банана

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Видео: Како да излупиме лук, јајце и банана

Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот?

Гиро и пиво 6 евра: Ова се новите цени во Грција

singlepost_text