Со овој РЕЦЕПТ решете се од лошите миризби

Со овој РЕЦЕПТ решете се од лошите миризби

Доколку се борите со претерано потење или имате проблеми со лош здив, можеби проблемот е во исхраната. Но, постои делотворно решение за овој проблем, пишува RunHealthyLifestyle.

Секако, не значи дека не би требало да користите дезодоранси, но со оваа напивка можете да ја намалите непријатната телесна миризба. Имено, било да се борите со претерано потење или имате проблем со лош здив, пред сè водете сметка што јадете.

Познато е дека храната која ја внесувате во организмот влијае на многу телесни миризби, така што навистина мора да водите сметка за исхраната. Испробајте го овој рецепт.

Состојки:

  • 2 јаболка
  • 4-5 листови свежа салата
  • малку свеж магдонос
  • сок од 1 лимон
  • 1 помало парче ѓумбир

Начин на подготовка:

  1. Состојките добро измијте ги, па заедно измиксајте ги во блендер. Напивката ставете ја во стаклено шише, а можете да ја пиете секое утро на празен стомак.

Лошите миризби може да се намалат и до 80 отсто!

Повеќе вести на Gotvi.mk:

Брза диета според вашата градба на тело

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате