ВИДЕО: Невреме во Белград – Реки вода низ улиците на градот

ВИДЕО: Невреме во Белград – Реки вода низ улиците на градот

Невреме вчера го зафати Белград. Дел од градот беше блокиран , додека низ сите други уличи течеа реки со вода.

Погледнете како невремето изгледало во следното видео:

За денес се најавуваат врнежи на дожд и во нашата земја, а се најавува и можна појава на невреме. Температурите се очекува да се движат околу 20от целзиусов степен, а врнежи се очекуваат низ цела Македонија.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

ВИДЕО: Страшно невреме го зафати Белград – Еве како изгледало

Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите

Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text