Сакате да грицкате чипс? Направете го сами во микробранова! (ВИДЕО)

Сакате да грицкате чипс? Направете го сами во микробранова! (ВИДЕО)

Кога следниот пат ќе ве фати голема желба и ќе посакате да грицкате чипс, направете го сами!

Знаете ли колку брзо и едноставно можете да направите чипс во микробранова печка со минимална количина масло?

Излупете го компирот и исечете го на што потенки парчиња…

Погледнете:

Повеќе рецепти на Готви.мк

Која е тајната за совршени лазањи?

Пица лазањи

ВИДЕО: Рецепт за пица која не пече во рерна

3 брзи видео рецепти за пица

Домашна пица капричиоза

Посна пица

Канелони болоњезе

Шпагети во бешамел сос – одлично мезе со фудбал и пиво

 

singlepost_text