Пинкови ѕвезди: Трансфери од жирито на Ѕвездите на гранд како во Премиер лигата

Пинкови ѕвезди: Трансфери од жирито на Ѕвездите на гранд како во Премиер лигата

Во српските медиуми секојдневно можеме да прочитами за разни трансфери од жирито на Гранд во жирито на Пинкови ѕвезди. Се вртат и шпекулираат вртоглави суми кои почнуваат од десетици илјади евра, а стигнуваат и до неверојатни 500 илјади евра.

Првата потврда стигна за Шабан Шаулиќ, а деновиве интензивно се шпекулира и за таков трансфер на Марија Шерифовиќ.

Сопственикот на „Пинк“, Жељко Митровиќ смета дека учеството на Марија Шерифовиќ во жирито на Пинкови ѕвезди би било полн погодок, бидејќи таа е многу забавна, рекол извор за српски „Информер“.

Па, Премиер лига ли е, Гранд и Пинк ли се, поценете сами 🙂

Прочитај поврзани Gotvi.mk вести и рецепти:

Мажите ќе ве обожаваат: Направете им сладолед од пиво

Брашно, пиво, јајца и путер – 4 состојки за генијален резултат во кујната

Вкусно мезе: Крокети со пилешко и шунка – одлични за со ладно пиво

Необичен десерт на кој мажите ќе се радуваат: Палачинки со пиво

Заврши „Пивофест 2016“, организаторите презадоволни – Колку пиво се испило?

Маријана главна ѕвезда на Пивофест – А, еве кој напиток за бронзен тен го препорачува!

Викенд мезе: Поховани маслинки – одлично одат со пиво

Добра вест за мажите: Ако пиете пиво ќе бидете ѕверови во кревет

singlepost_text