ОВОЈ ЧАЈ ПРЕДИЗВИКА ГЛОБАЛНО ЛУДИЛО: Три чаши дневно и губите килограми!

ОВОЈ ЧАЈ ПРЕДИЗВИКА ГЛОБАЛНО ЛУДИЛО: Три чаши дневно и губите килограми!

Рецептот за слабеење од само три состојки предизвика глобално лудило, особено поради тоа што сите кои го пробале имаат само пофалби за оваа сјајна комбинација!

Подгответе го, пијте го три пати дневно и уверете се сами!

Во сад зовријте 800 мл вода. Тргнете го садот од оган, па додајте 1 стапче цимет, 3 ловорови листови и рамна лажица зелен чај. Поклопете и оставете го 15 минути да отстои, а потоа, процедете, пишува CuisineandHealth.

Првата шолја испијте ја на празен стомак. Втората можете да ја испиете веднаш по појадокот, а третата навечер, пред спиење.

Предупредување: Не се препорачува на бремени жени и доилки.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Свежа салата со тестенини

ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини

Тестенини во песто сос

Хот дог шпагети – одличен рецепт кој и дете може да го направи

Варите шпагети во тенџере? – правите голема грешка

Најбрзо слабеење според хороскопскиот знак

Таљатели со зеленчук

Pad Thai со пилешко

Шпагети со гриловано пилешко и песто сос

Канелони болоњезе

Салата од млад компир и шери домати

Дресинг за Шеф салата

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

 

singlepost_text