ВИДЕО: Страшно невреме го зафати Белград – Еве како изгледало

ВИДЕО: Страшно невреме го зафати Белград – Еве како изгледало

Невреме денеска го зафати Белград. Во моментов (18 часот) состојбата во главниот град се нормализира, вклучително и сообраќајот кој кај мостот Газела беше блокиран до пред околу 1 час.

Телеграф.рс објавува видео во кое е прикажано како изгледало невремето:

За утре се најавуваат врнежи на дожд и во нашата земја, а температурите се очекува да бидат околу 20от целзиусов степен.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите

Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text