Направете го ова пред спиење и веќе нема да имате проблеми со килограмите

Направете го ова пред спиење и веќе нема да имате проблеми со килограмите

Како би успеале да ја одржиме саканата тежина, потребно е да ги исфрлиме вечерните грицки, а најдобро би било кога би успеале грицките да ги замениме со оваа мешавина.

За нашиот организам да ги согори мастите, потребен му е одмор, но и адекватен начин на исхрана. Ако не сакате да имате вишок килограми, особено сега кога доаѓаат студени денови, земајте ја оваа смеса навечер.

Најдобро би било ова да го испиете/изедете еден час пред спиење.

1 лимон
малку магдонос
1 лажица цимет
1 лажица оцет
1 лажица мед или ѓумбир

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Со Нордиска диета слабејте без гладување

Протеините – основа на ефикасните диети

ВАЖНО: 5 намирници за рамен стомак ова лето

Мед диета: Ослабете 2 килограми за 3 дена

Брза диета според вашата градба на тело

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

 

singlepost_text