Омилената салата на Џесика Алба за фит фигура и прекрасна кожа

Омилената салата на Џесика Алба за фит фигура и прекрасна кожа

Познатата актерка обожава здрава храна. Нејзината омилена салата е одговорна за нејзината убава кожа, виткото тело и здравиот организам.

Поголем дел од салатата се состои од изрендан морков кој е богат со бета-каротен кој во телото се претвора во витамин А и му помага во регенерација на кожата.

Тука е и авокадото кое преставува здрав извор на протеини и масти кои го заситуваат организмот и согоруваат масни наслаги.

Во оваа моќна мешавина од зеленчук додајте и шери домати кои се одличен извор на  антиоксидансот ликопен.

Состојки:

  • 2-3 изрендани моркови
  • 1 авокадо
  • 1 рака шери домати
  • Сок од лимон
  • Маслиново масло

Начин на подготовка:

  1. Изрендајте ги морковите, исечкајте ги доматите и авокадото.
  2. Се заедно промешајте и зачинете со лимон и маслиново масло.

Во прилог погледнете како Џесика Алба ја подготвува омилената салата:

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

САМО 18+ ФОТО: Орландо Блум и Џастин Бибер го покажаа половиот орган викендов

18+ ФОТО: Џастин Бибер се соблече сосема гол и им го покажа на сите

Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

singlepost_text