ФОТО: Цеца и Брена неразделни

ФОТО: Цеца и Брена неразделни

Фолк пејачките Цеца Ражњатовиќ и Лепа Брена се почесто се фотографираат заедно. Пред неколку недели тие дури отпејаа и заеднички дует на приватна забава на песната на Цеца, „Заборави“.

Цеца претходно објави и заедничка фотографија со Лепа Брена на Инстаграм стара 10 години на која пејачките се русокоси.

Погледнете ја оваа фотографија која обожавателка на Цеца ја објави на нејзиниот Твитер профил:

ВИДЕО: Цеца и Лепа Брена пеат во дует – обожавателите воодушевени

ФОТО: Цеца и Лепа Брена – Како изгледаа пред 10 години

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Ја прашаа Лепа Брена што е по националност – Еве што одговори

ВИДЕО: Цеца повторно во венчаница, но нема да се мажи

ФОТО: Имала 146 килограми – сега е фитнес модел

18+ ВИДЕО: Дали ова видео на ЈуТјуб е порно или музички спот?

ВИДЕО: Погледнете на какво невреме патувала Цеца

singlepost_text