Викендов сончево и топло, од вторник голем пад на температурите

Викендов сончево и топло, од вторник голем пад на температурите

Метеоролозите за викендов најавуваат сончево и топло време со температури кои ќе се движат и над 30 степени.

Искористете го викендов и одете во природа, пешачете, спортувајте и забавувајте се надвор од дома, бидејќи од вторник (06.09.2016) година во Македонија ќе преовладува поладно време. Ќе има голем пад на температурите, максималните во тој период ќе се движат околу 20 целзиусов степен.

Временска прогноза (3 до 7 Септември 2016 година)

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Мувла? Еве ефикасно и многу евтино решение

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

singlepost_text