ВИДЕО: Како изгледа масажа за кучиња – Дали на Македонија и фали ваков салон?

ВИДЕО: Како изгледа масажа за кучиња – Дали на Македонија и фали ваков салон?

Ширум светот постојат голем број на салони каде се нуди услуга – масажа на кучиња. Дел од сопствениците на овие домашни миленичиња велат дека ваквите масажи ги практикуваат бидејќи се добри за здравјето и негата на животните.

Овој тип на масажи во просек чинат помеѓу 35 и 50 долари. Неодамна бво странските медиуми беше објвено дека познатата пејачка, Мараја Кери троши 35.000 долари годишно за оваа намена:

Погледнете го ова видео од кое можете да научите и некои трикови за масажа на вашето милениче:

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

singlepost_text