Ѓоковиќ ќе ги тужи медиумите кои го „разведоа“

Ѓоковиќ ќе ги тужи медиумите кои го „разведоа“

Новак и Јелена Ѓоковиќ ги демантираа тврдењата на “Gazeta delo sport” дека се пред развод и сакаат да ги тужи италијанските медиуми.

Угледниот спортски весник објави дека тие двајца пред неколку месеци биле пред развод, што ова на Ѓоковиќ воопшто не му се допаднало.

„Многу ги разбеснија овие тврдења. Посебно бидејќи тие секогаш се трудат да бидат отворени и искрени, а потоа нивните зборови така се злоупотребуваат и ги вадат од контекст“, рекол неименуван извор за Информер.рс.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

 

Преземено од Прес24

singlepost_text