ФОТО: Леди Ди доби свој бренд на круши на Зелено пазарче

ФОТО: Леди Ди доби свој бренд на круши на Зелено пазарче

Пазарџиите се навистина креативни во називот на своите муштерии со цел да привлечат нови муштерии. Така во изминатите децении се изнагледавме компири во форма на срце со порака, „бутик за лук“ и што уште не.

Задоволство е да се оди на зелените пазари, пред се, поради богатиот избор на овошје, зеленчук и други намирници со свеж и одличен квалитет.

Погледнете ги овие круши кои деновиве се продаваат на Зелено пазарче во Скопје по цена од 30 денари, а го носат името на британската принцеза Дијана:

Круши Принцеза Дијана на Зелено пазарче

Поврзани вести на Gotvi.mk:

ВИДЕО: Цел живот погрешно сме јаделе лубеница, погледнете како треба

ФОТО: Креативен начин за сервирање лубеница

Дињата како лек – Свежина и здравје во летните денови

Еве ги новите цени во Грција

Летово бидете во топ форма: 3 намирници со кои ќе слабеете

Мохито овошна салата – рецепт за летно разладување

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција