ВРЕМЕНСКА: Метеоролозите најавуваат невереме, но не како она во август

ВРЕМЕНСКА: Метеоролозите најавуваат невереме, но не како она во август

Пороен дожд и грмежи, на места ќе има услови за невреме проследено со силен ветер и појава на град – прогнозираат метеоролозите за попладнето на денешниот 01 септември 2016 година.

Настабилноста и невремето се очекува да се појави во попладневните часови во јужните и источните делови на Македонија. Температурите ќе се искачат до 31 степен.

ОД УХМР најавуваат дека нестабилното време ќе продолжи и утре, а дека викендов (сабота и недела) се очекува сончево и пријатно време.

Повеќе на Gotvi.mk:

БРАВО: Продиџи ќе донираат за настраданите во поплавите

Фондацијата на Ана и Владе Дивац повикуваат светот да донира за настраданите во поплавите

Пекабеско донираше 2,4 тони млеко и конзервирана храна за настраданите во поплавите

(ФОТО) Слаткар: Остај тастатурата и фати се за лопата

Сања за акцијата на Слаткар: Маж ми, дел од големите мажи!

НЕВРЕМЕ: Донации за семејствата на загинатите и настраданите во поплавите – Еве како да помогнете

Еве како да донирате за настраданите во поплавите

singlepost_text