ФОТО:Влатко Стефановски со концерт во Сарти, Грција

ФОТО:Влатко Стефановски со концерт во Сарти, Грција

Македонската музичка легенда, Влатко Стефановски викендов (04 септември) ќе одржи концерт на бината на Арменистис кај Сарти, Грција.

Тој е најавен како топ гитарист и основач на култната група „Леб и Сол“. Погледнете ја целата најава и со кого Стефановски ќе настапува ТУКА

Прочитај повеќе:

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки