ВИДЕО: Ако имате пријател кој игра Покемон, ова е рецептот за вас

ВИДЕО: Ако имате пријател кој игра Покемон, ова е рецептот за вас

Сите знаеме дека Покемон е манијата која го збудале светот. Луѓето одат по улици и масовно ја играат играта.

Па, доколку имате некој таков роднина или пријател, може да го задевате со супер вкусна торта направена по оваа игра.

Погледнете го видеото што следи:

ВИДЕО: Човековата глупост нема граници – Го офарбале кучето за да личи на Покемон

Покемон за почетници: Еве како да ја инсталирате играта која го полуде светот

Повеќе вести на Gotvi.mk:

Покемон за почетници: Еве како да ја инсталирате играта која го полуде светот

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

ВИДЕО: Како да излупиме лук, јајце, банана и компир за 5 секунди?

ВИДЕО: Турски специјалитет – рецепт за вртена пита со месо и компири

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Преземено од Прес24

singlepost_text