ФОТО: После овие цени во Црна Гора, лежалките од 30 евра ќе ви изгледаат многу евтино

ФОТО: После овие цени во Црна Гора, лежалките од 30 евра ќе ви изгледаат многу евтино

Читател на Gotvi.mk, Љупчо Петрушевски, ни испраќа фотографија на која е наведена цената за 2 лежалки на една плажа во Свети Стефан, Црна Гора.

На влезот на плажата е наведено дека е задолжително користење на лежалките кои се изнајмуваат. Со други зборови, на оваа плажа не може да дојдете со сопствена опрема како пешкир, летни столчиња и слично, туку мора да платите.

Колку? 50 евра молам 🙂

ФОТО: Би платиле ли 30 евра за овие лежалки?

Сутоморе: Кафе од 40 до 90 денари, пиво 60 денари – Еве ги и другите цени

Прочитај поврзани Gotvi.mk вести:

Халкидики на плажа: Кафе од 3,5 евра, гиро од 2,5 евра

Еспресо и кока кола 90 денари – Погледнете ги овие цени на плажа во Преспа

Викендов во Охрид на плажа – вода 40, еспресо 50 денари

Нес кафе 3,5 евра, тост 4 евра – Погледнете ги цените на оваа плажа кај Никити во Грција

ФОТО: 30 денари еспресо на плажа – Еве каде се овие цени

Тост 70 денари, пиво 80 денари – Е ова се добри цени на море!

Кафе и сок 60 денари – Оваа година одиме тука на море

240 денари за цреши, 150 денари за кило праски – еве ги цените за летување во Црна Гора

Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Читатели реагираат: Грција не е толку скапа за одмор! Еве ги цените

singlepost_text