ВИДЕО: Како изгледала последната свечена вечера на Јосип Броз Тито

ВИДЕО: Како изгледала последната свечена вечера на Јосип Броз Тито

Ексклузивни снимки од последната свечена вечера која ја организирал и на која присуствувал Јосип Броз Тито.

Станува збор за мини приемот на Тито за време на дочекот на 1980 година.

Прочитај повеќе:

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки