Залудно потрошено време – Реклама за Кензо која не воодушевува

Залудно потрошено време – Реклама за Кензо која не воодушевува

Изгледа е период на контроверзни реклами. По зачудувачкиот обид на ИКЕА да изработи реклама во која ги исмева сите кои објавуваат храна на социјалните медиуми, и модната куќа „Кензо“ се приклучи на овој тренд:

Поврзани вести на Gotvi.mk:

ИКЕА се исмева, но вие фотографирајте храна на Инстаграм и јадете бесплатно каде сакате

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

 

ФОТО: YouTube

singlepost_text