ВИДЕО: Шеикот на Дубаи во инспекција на своите вработени во 7:30 часот

ВИДЕО: Шеикот на Дубаи во инспекција на своите вработени во 7:30 часот

Недела, 7:30 часот. Мохамед бин Рашид, Шеикот на арапскиот емират Дубаи ненајавено отишол во инспекција на канцелариите на јавните служби и затекнал 9 празни бироа поради што тие 9 високи функционери добиле отказ.

Само за инфо, недела е работен ден во Дубаи. Еве како тоа изгледало:

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

Прочитај повеќе вести:

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

singlepost_text