ПРИРОДЕН РЕЦЕПТ: Измешајте ги овие 4 состојки и ќе ги прочистите цревата

ПРИРОДЕН РЕЦЕПТ: Измешајте ги овие 4 состојки и ќе ги прочистите цревата

Повеќе од 50 милиони луѓе во светот имаат проблем со цревата кои се однесуваат на здравјето на дебелото црево.

Додека некои од проблемите се релативно мали како главоболка, акни, поспаност, замор и некои други посериозни се колитис, запек, Хронова болест, синдром на раздразливи/нервозни црева.

Gotvi.mk Ви препорачува одличен природен рецепт за прочистување на цревата кое може да помогне за детоксикација на дебелото црево и подобрување на целокупното здравје.

Состојки:

  • 1 јаболко
  • 1 лажица лен
  • 1 лажица чиа семе
  • 1 лажица мед
  • 1чаша вода

Помешајте ги овие состојки заедно и чекајте додека чиа семките да набабрат. Пијте го овој напиток на празен желудник секое сабајле и многу брзо ќе се ослободите од „отровниот отпад“ во организмот.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

singlepost_text