ФОТО: Елизабет Харли го покажа својот омилен десерт

ФОТО: Елизабет Харли го покажа својот омилен десерт

Сексапилната британска актерка Елизабет Харли изгледа одлично и на 51годишна возраст.

Во меѓувреме, Харли на својот Инстаграм профил го објави својот омилен десерт – тар со овошје. Сепак, таа не го готви сама, туку го нарачува 🙂

What a heavenly fruit tart. Ordered from my local Bromsberrow Village Shop #countrylife 😘

A photo posted by Elizabeth Hurley (@elizabethhurley1) on

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Каде престојуваше и јадеше Северина во Берово

ФОТО: Кој го врти Милан – Северина објави фотографија со синот

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

 

ФОТО: Facebook