ВИДЕО: Како изгледаат аквариумските пирани пронајдени во Дојранското езеро

ВИДЕО: Како изгледаат аквариумските пирани пронајдени во Дојранското езеро

Министерството за земјоделие денеска излезе со став дека рибите кои се пронајдени во Дојданското езеро не се опасни за човекот.

Тие соопштија дека рибите ќе ги дадат на испитување, но дека најверојатно се работи за сроден вид на аквариумски пирани – црвена пирана или црвен паку.

Погледнете ги овие две видеа за да видите како изгледаат овие видови на пирани:

ВИДЕО: Еве ги најголемите пирани во светот

ВИДЕО: 10 видови на (аквариумски) пирани

ВИДЕО: Има или нема пирани – Дали ќе има нов производ на Дојранското мени?

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Љубители сте на риба? – направете вкусна и крцкава печена пастрмка

Одлична идеја за ручек

Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите

Протеини – основа на ефикасните диети

Како да ослабете според хороскопскиот знак

Пастрмка со салата

Како да зготвите вкусен лосос

Риба со многу кромид

singlepost_text