ВИДЕО: Дуплирани приносите, а еве какви видови на пченка постојат

ВИДЕО: Дуплирани приносите, а еве какви видови на пченка постојат

Според дел од агрономите, приносот или родот на пченката во Македонија за неколку години е дуплиран. Тие тоа го препишуваат на системот „капка по капка“.

Погледнете во видеото каде на интересен и практичен начин е прикажано какви типови на пченка постојат:

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Лесен и здрав оброк во летните денови:  Динстани тиквички со пченка

Посно, вкусно и не дебелее: Полнети пиперки на поинаков начин

Се сеќавате на Попај Морнарот? – имаше право кога велеше да јадеме спањак

Внесете здравје во домот: Куркумата е лек за 100 болести

Мохито овошна салата – рецепт за летно разладување

Веге рижото

Природна лимонада од праски – веднаш ќе посакате да ја направите

Компот од вишни по едноставен рецепт

singlepost_text