Црвена пирана може да се купи за 650 денари – eBay не врши испорака до Дојран или било каде во Македонија

Црвена пирана може да се купи за 650 денари – eBay не врши испорака до Дојран или било каде во Македонија

Денеска, Министерството за земјоделие излезе со став дека пираните најдени во Дојранското езеро не се опасни по човекот. Тие истакнаа дека станува збор за аквариумски пирани, најверојатно од видот на црвена пирана.

Додека сите се прашуваат од каде се најде оваа аквариумска риба во Дојранското езеро, тимот на Gotvi.mk малку истражуваше и дојде до цената по која може да се купи црвената аквариумска пирана во светот.

Аквариумската пирана најевтино може да се нарача преку eBay и тоа по цена од 650 денари или 11,49$. Сепак, eBay не врши испорака до Македонија.

Цената на оваа црвена аквариумска пирана, како и некои сродни видови стигнува и до 250$ по парче риба. Овие информации се според „Аква Скеп Онлајн“.

ВИДЕО: Како изгледаат аквариумските пирани пронајдени во Дојранското езеро

ВИДЕО: Еве ги најголемите пирани во светот

ВИДЕО: 10 видови на (аквариумски) пирани

ВИДЕО: Има или нема пирани – Дали ќе има нов производ на Дојранското мени?

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Љубители сте на риба? – направете вкусна и крцкава печена пастрмка

Одлична идеја за ручек

Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите

Протеини – основа на ефикасните диети

Како да ослабете според хороскопскиот знак

Пастрмка со салата

Како да зготвите вкусен лосос

Риба со многу кромид

singlepost_text