ВИДЕО: Има или нема пирани – Дали ќе има нов производ на Дојранското мени?

ВИДЕО: Има или нема пирани – Дали ќе има нов производ на Дојранското мени?

Веќе неколку дена се води полемика дали има пирани во Дојранското езеро. Градоначалникот на Дојран категорично демантира, а од надлежниот Хидробиолошки завод велат дека станува збор за аквариумски пирани кои не биле опасни ниту по езерото, а ни по здравјето на човекот.

Хајка или не, останува деновиве да се разјасни. Ние Ви претставуваме видео рецепт како да исчистите и приготвите пирани:

Поврзани рецепти на Gotvi.mk:

Љубители сте на риба? – направете вкусна и крцкава печена пастрмка

Одлична идеја за ручек

Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите

Протеини – основа на ефикасните диети

Како да ослабете според хороскопскиот знак

Пастрмка со салата

Како да зготвите вкусен лосос

Риба со многу кромид

singlepost_text