ВИДЕО: Еве ги најголемите пирани во светот

ВИДЕО: Еве ги најголемите пирани во светот

Во светот постојат околу 20 до 30 видови на пирани, вклучително и аквариумската пирана.

Додека се води полемика дали има пирани во Дојранското езеро, во видеово погледнете ја најголемата пирана во светот уловена во реката Амазон:

Инаку, овој вид на пирана може да достигне максимална должина од 50 cm, а максималната тежина и е 5,5 килограми.

ВИДЕО: 10 видови на (аквариумски) пирани

ВИДЕО: Има или нема пирани – Дали ќе има нов производ на Дојранското мени?

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Љубители сте на риба? – направете вкусна и крцкава печена пастрмка

Одлична идеја за ручек

Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите

Протеини – основа на ефикасните диети

Како да ослабете според хороскопскиот знак

Пастрмка со салата

Како да зготвите вкусен лосос

Риба со многу кромид

singlepost_text