Овошна енергија за работа – Одличен рецепт за сезонска овошна салата

Овошна енергија за работа – Одличен рецепт за сезонска овошна салата

За сите оние кои сакаат работните обврски да ги завршат со полна енергија во текот на целиот работен ден, оваа овошна и енергетска салата е идеална за вас.
Едноставна е и вкусна, а можете да ја направите лесно кога и да посакате. За оваа енергетска салата потребно ви е:

Состојки:

  • 200 гр грозје
  • 4 свежи смокви
  • 2 круши
  • 2 зелени јаболка
  • 1 праска
  • 1 банана

Овошјето убаво измијте го и исечкајте го на парчиња како на фотографијата. Оваа сезонска овошна салата можете да ја приготвите од дома или, пак, на работа, во вашата кујна или на биро.
И работните обврски може да започнат 🙂

 

Повеќе на Gotvi.mk:

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки

singlepost_text