Храна која го решава проблемот со надуеноста

Храна која го решава проблемот со надуеноста

Доколку често се чувствувате надуено и имате гасови во стомакот или се чувствувате како надуен балон, тогаш треба да внимавате каква храна консумирате.
Еве што се препорачува во ваков случај да јадете:
Целер
Лубеница
Банана
Диња
Темна чоколада
Компир
Ореви
Зелен зеленчук

Повеќе вести на Готви.мк

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

 

singlepost_text