Градот прскаше против комарци, а овие инсекти бегаат од 3 билки

Градот прскаше против комарци, а овие инсекти бегаат од 3 билки

Градот Скопје од денеска до 1 септември го реализира петтото прскање против комарци ова лето.

Во ек на летото појавата на комарци е неминовни. Сакате ли да уживате во топлите летни часови без да ве вознемируваат комарци? Во прилог прочитајте ги овие ефикасни начини во борба против овие инсекти.

Ако подготвувате фина летна скара, додека печете, ставете гранче рузмарин како би ги избркале комарците.

Второто решение е да посадите билки кои ќе ви бидат ефикасни соборци во борбата против комарците, како на пример маточина која е вистинска легенда меѓу билките. Одлично се покажа и во борбата против незгодните летечки суштества.

Третото решение е лаванда – не само што на балконот и терасата им дава медитерански шарм, туку со својот мирис се бори против досадните комарци.

Прочитај летни Gotvi.mk вести:

Комарци? Рецепт со кој ќе бидете мирни цело лето

Протеините – основа на ефикасните диети

ВАЖНО: 5 намирници за рамен стомак ова лето

Мед диета: Ослабете 2 килограми за 3 дена

Брза диета според вашата градба на тело

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

 

Преземено до Скај.мк

singlepost_text