Сакате да изгледате помладо? Еве што треба да јадете редовно

Сакате да изгледате помладо? Еве што треба да јадете редовно

За убава, нежна и сјајна кожа, најважна е исхраната. Ниеден скап препарат не може да го замени тоа што го прави храната за нашата кожа и нашето здравје.За да изгледате помладо и да имате убава кожа, јадете лубеница, киви, црвена пиперка, тиква, брокула и авокадо.

Овие намирници многу често се употребуваат и при изработка на козметички производи.

Повеќе вести на Готви.мк

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text