ВИДЕО: Идеално за летото – супер вкусно фрапе по рецептот на Starbucks

ВИДЕО: Идеално за летото – супер вкусно фрапе по рецептот на Starbucks

Овие две девојки ќе ви покажат како да направите неодоливо фрапе по рецептот на светски познатата кафетерија, Старбакс. Потребни ви се неколку намирници за совршено ледено кафе во вашиот дом.Инаку, Старбакс е меѓународен синџир со седиште во Сиетл, Вашингтон. Старбакс е најголемата кафе-компанија во светот, со 17.009 продавници во 50 земји, меѓу кои над 11 000 во САД, над 1 000 во Канада, а повеќе од 700 во Велика Британија.

Старбакс продава цедено сварено кафе, топли пијалаци базирани на еспресо, други топли и ладни пијалоци, зрна од кафе, салати, топли и ладни сендвичи и панини, колачи, грицки, но и предмети, како на пример чаши.

Вкусовите се неодоливи.

Како да направите вакво кафе во вашиот дом погледнете го следното видео:

Повеќе вести на Готви.мк

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

 

 

singlepost_text