ВИДЕО: Чоколадни колачи со смокви

ВИДЕО: Чоколадни колачи со смокви

Се сеќавате на овие колачиња кои порано беа вистинско освежително благо. Мини чоколадните штрудли и денес се продаваат.

Ние ви откриваме рецепт за чоколадни колачиња или штрудли со смокви. Погледнете како да ги направите во видеото:

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сувите смокви ги топат маснотиите – Направете го овој рецепт

Измешајте кафе и маслиново – рецепт за пилинг за нега на усните

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

 

ФОТО: YouTube

singlepost_text