Сувите смокви ги топат маснотиите – Направете го овој рецепт

Сувите смокви ги топат маснотиите – Направете го овој рецепт

Направете го рецептот навечер, а испијте го наутро. Три смокви убаво избоцкајте ги со чепкалка за заби од сите страни, потоа ставите ги во стаклен сад каде има 2 дл јаболков оцет.

Нека отстојат преку ноќ и наутро изедете ги.

Остатокот од оцетот не го фрлајте, во него повторно ставете наредната вечер 3 смокви на истиот начин. 7 дена со истиот оцет го правите тоа, а осмиот ставате нов 2дл јаболков оцет и истата постапка ја правите уште една недела.

Диетата трае 14 дена, ако сакате можете и да ја повторите, но со 3 дена пауза помеѓу двете недели.

ФОТО: Ангела Велинова

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Измешајте кафе и маслиново – рецепт за пилинг за нега на усните

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

 

Преземено од Прес24

singlepost_text