ФОТО: Еве како ќе се вика петтото дете на Џејми Оливер

ФОТО: Еве како ќе се вика петтото дете на Џејми Оливер

Иако на Џејми Оливер пред цели две недели му се роди петтото дете, до неодамна не беше познато неговото име.

Џејми на својот Инстаграм профил пред 2 дена откри дека тој ќе го носи името Ривер Рокет Оливер.

Инаку, Џулс и Џејмс во својот брак имаат уште четири деца: Попи (14), Дејзи (13), Питал (7) и Бади (6).

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

ФОТО: Џејми Оливер му ја покажа градината на своето бебе

ФОТО: Еве го најдоброто селфи на Џејми Оливер

ФОТО: На Џејми Оливер му се роди 5то дете – сеуште не одлучиле како ќе се вика

Тестенини по рецепт на Џејми Оливер

Пилешко со паста и песто сос – инспирирано од Џејми Оливер

Џејми Оливер со рецепт за да не паѓа дожд (ФОТО)

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки

Принцот Хари е на диета – прочитајте што не смее да јаде

Тајната е во путерот – рецептот за вкусен тост на принцот Чарлс

singlepost_text