„Bright side” за Македонија:  Што може да купите за јадење во малата и пријатна земја

„Bright side” за Македонија: Што може да купите за јадење во малата и пријатна земја

Порталот Bright side објави листа на намирници и оброци кои може да ги купите за 30 долари, или за 1.600 денари во Македонија.“Цените во Македонија се едни од најниските во Европа. Храната тука е вкусна. Секогаш има свеж леб, зеленчук, и разни сирења на вашата маса. Со 30 долари можете да имате вкусна вечера во ова мало место со пријатна и топла атмосфера во Источна Европа”, пишува сајтот.

Повеќе вести на Готви.мк

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

singlepost_text