ВИДЕО: Силен земјотрес во централна Италија – Има и жртви

ВИДЕО: Силен земјотрес во централна Италија – Има и жртви

Силен земјотрес со јачина од 6,2 степени по Европската скала го потресе централниот дел на Италија околу 4 часот сабајлево.

Урнати се многу згради во околината на епицентарот, а според странските медиуми бројката на жртви засега варира од 6 до 13 лица.

Земјотресот бил со епицентар на 76 километри од Перуџа, а бил почувствуван и во главниот град, Рим.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text