Јелена Розга го прослави 39 роденден – Еве како Стјепан честиташе

Јелена Розга го прослави 39 роденден – Еве како Стјепан честиташе

Познатата хрватска пејачка, Јелена Розга, вчера го прослави својот 39 роденден. Розга, која повеќе од деценија има своја соло кариера, за прв пат се прослави како дел од групата „Магазин“.

„Среќен роденден на мојата убава девојка“, напиша нејзиниот вереник Стјепан Хаусер, кој е дел од феноменалната група „2 Cellos“.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

ФОТО: Facebook

singlepost_text