Домашна маска за лице која прави чуда

Домашна маска за лице која прави чуда

Заборавете на скапите препарати од аптеките, едноставно влезете во кујната и направете за себе маска која ќе го разубави и регенерира вашето лице.Помешајте една лажичка желатин и една лажичка млеко, па таа смеса загрејте ја во микробранова за да се растопи желатинот.

Потоа смесата нанесете ја на носот и лицето, оставете ја 5 минути да делува (за тоа време немојте да се смеете и да зборувате), а потоа едноставно отстранете ја смесата од лицето.

Со неа ќе исчезнат сите црнки, како и вишокот „мртви“ клетки од кожата.

Кога ќе го излупите мртвиот слој од кожата, може да се случи вашето лице да биде чувствително, затоа внимателно измијте се со млака вода и нанесете кокосово масло.

Оставете да делува 15 минути, потоа повторно измијте се.

Повеќе вести на Готви.мк

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text