ВИДЕО рецепт: Направете хамбургер мафини

ВИДЕО рецепт: Направете хамбургер мафини

Направете вкусни хамбургер мафини кои имаат сладок вкус 🙂 

Состојки:

  • 1 чоколаден пандишпан
  • 4 ванила мафини
  • сладок леб
  • желе чоколади
  • сусам
  • боја за готвење
  • чепкалки

Подготовката на вкусниот десерт погледнете ја во следното видео:

Повеќе поврзани рецепти на Готви.мк

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте

 

singlepost_text