Што јадела принцезата Дајана?

Што јадела принцезата Дајана?

Принцезата Дајана важеше за една од најубавите и најгламурозните жени во светот.Нејзиниот готвач, Дарен Мек Гарди, кој за неа готвел 11 години во кралската палата, вели дека принцезата Дајана се грижела во храната која ја консумира да нема масти.

Нејзина најголема слабост биле лебот и пудингот од кои не можела да се откаже.

Дајана, освен што внимавала на исхраната, исто така имала и напорни тренинзи.

Повеќе вести на Готви.мк

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

singlepost_text