Сигурно не сте знаеле: Ако го јадете ова ќе бидете магнет за комарци

Сигурно не сте знаеле: Ако го јадете ова ќе бидете магнет за комарци

Верувале или не, постојат овошје и зеленчук кои доколку ги јадете ќе бидете магнет за комарци.Па, доколку сте јаделе банана, верувајте комарците ќе долетаат кај вас. Според истражувањата, комарците ги привлекува мирисот на бананата, па доколку сте јаделе од ова овошје, не се чудете ако ве нападне комарец.

Повеќе вести на Готви.мк

Брза диета според вашата градба на тело

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

singlepost_text