Рецепт кој чини 5 денари со кој ќе ги исчистите сјајните површини и стакла

Рецепт кој чини 5 денари со кој ќе ги исчистите сјајните површини и стакла

Чистењето во домот понекогаш претставува мачна и скапа работа. Ви нудиме рецепт кој можете да го направите дома и ќе ве чини многу евтино:

Состојки:

  • 250 мл вода
  • 10 мл оцет
  • 5-10 мл детергент за миење садови

Потребна ќе ви биде и една мала прскалка.

Directions

  1. Водата, оцетот и детергентот и се ставаат во прскалка. Убаво промешајте.
  2. Испрскајте врз површината која сакате да ја исчистите. Избришете со крпа.

На едноставен и евтин начин добивате средство за чистење на сјајни површини и стакла. Пробајте 🙂

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината