Ова не сте го знаеле за пиперките

Ова не сте го знаеле за пиперките

На зелените пазари и во маркетите има изобилство на пиперки. Некои ги сакаат благи, некои полути и со пикантен вкус, но едно е сигурно: Речиси 90 проценти од луѓето мислат дека зелените пиперки се благи, а црвените лути. Погрешно.Верувале или не, факт кој е помалку познат за пиперките, е тоа дека бојата на пиперчињата не значи ништо. Важна е само големината. Според тоа, колку е пиперката поситна, толку е полута.

Повеќе вести на Готви.мк

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте

singlepost_text